1.Небажано розміщувати персональну інформацію в Інтернеті. Персональна інформація – це ваше повне ім’я, прізвище, номер мобільного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса, фото з вами, членами вашої родини, друзями.
2.Якщо ви публікуєте фото чи відео в Інтернеті, їх може подивитися кожен. Зважайте на це.
3.Не відповідайте на спам (небажану електронну пошту).
4.Не відкривайте файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що насправді міститься у цих файлах – там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.
5.Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.
6.Якщо поруч з вами немає когось із дорослих, яким ви довіряєте і які можуть вас захистити, не зустрічайтесь в реальному житті з людьми, якими ви познайомились в Інтернеті. Якщо ваш віртуальний друг справді той, за кого себе видає, він спокійно зреагує на вашу турботу про власну безпеку.
7.Ніколи не пізно розповісти дорослим, якщо вас хтось образив.
8.Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити.
9.Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
10.Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
11.Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
12.Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
13.Пам’ятайте, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.
14.Відстоюйте свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.
15.Дотримуйтесь етики спілкування. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
16.У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ – це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
17.Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як “спам”, і звичайно засмучує користувачів мережі.
18.Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!
Правила поведінки при користуванні мережею Інтернет у школі.
- Використовувати інтернет ресурси ТІЛЬКИ з навчальною метою.
- Заборонено відвідувати сайти, які містять непристойну, заборонену, нелегальну інформацію, насильство тощо.
- Використовуючи інформації з інтернет ресурсів вказуйте посилання на джерело ( дотримуйтеся принципів академічної доброчесності!).
- Заборонено зберігати, поширювати інформацію. Яка містить персональні дані, крім випадків, визначених законодавством.
- Заборонено поширювати інформацію, яка може ображати інших осіб, або заподіяти їм шкоду.