НАКАЗ ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ В 2023-2024 навчальному році

ХИРІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Опорний заклад загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів м. Хирів

вул. Гоголя, 6, м. Хирів,  Самбірський р-н. Львівська обл. 82060, тел. (03238) 24-4-68

е-mail: huriv.s@gmail.com Код ЄДРПОУ 22385957

НАКАЗ

«07» 06 2024                       м. Хирів                                        № ___

Про  підсумки роботи з протидії булінгу

в 2023/2024 навчального  року

Упродовж 2023/2024 навчального року робота ОЗЗСО І-ІІІ ступенів м.Хирів з протидії булінгу проводилася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деякихзаконодавчихактівУкраїнищодопротидіїбулінгу (цькуванню)», Постанови КМУ від 03.10.2018 року №800 «Деякіпитаннясоціальногозахистудітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосуваннязаходіввиховноговпливу в закладах освіти», листа  Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 року № 1/9-436 «Про створеннябезпечногоосвітньогосередовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)», листа Міністерства освіти і науки  від 26.08.2021 року №1/9-423 «Про виконаннявимогзаконодавстващодозахистудітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждали від жорстокого поводження».

На початок 2023-2024 навчального року розроблено План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), який передбачає діяльність практичного психолога, соціального педагога, класних керівників, педагога-організатора, адміністрації закладу із запобігання проявів булінгу серед учасників освітнього процесу.  Робота по протидії булінгу в ОЗЗСО І-ІІІ ступенів м. Хирів має системний характер та охоплює  усіх учасників освітнього процесу: дітей, педагогів та працівників, батьків.

З метою вивчення наявності небезпечних явищ серед дитячого колективу соціально-психологічною службою та вчителями   систематично проводилися спостереження за психологічним мікрокліматом у дитячому колективі.Моніторингові дослідження показали,                                                                                                                                                                       що учасники освітнього процесу обізнані з тим, що таке насилля, булінг, кібербулінг, дискримінація, що означає безпечне використання Інтернету. Діти отримують інформацію про булінг з різних джерел – від класного керівника, шкільного психолога, з мережі Інтернет, від батьків.Психологом та соціальним педагогом створено базу інструментарію для діагностування рівня напруги та тривожності здобувачів освіти. Діагностування проводиться протягом року, відповідно до річного плану практичного психолога і соціального педагога, а також за запитами педагогів, батьків або керівництва закладу.

47 працівників закладу освіти підвищили кваліфікації у сфері емоційних, громадянських та соціальних компетентностей з вдосконалення знань, вмінь та навичок запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладах освіти.

Поновлено інформаційні стенди з  питань запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу (цькуванню) з оновленими контактами, куди можна звернутися у разі жорстокого поводження, насильства, булінгу.

Проведено 6 анонімних опитувань, анкетувань учнів 5-11 класів про випадки булінгу (цькування) в закладі та 4 співбесіди з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу. Психологічною службою проведено 8 консультацій з питань протидії насильству та булінгу (цькуванню). Проведено 7 групових заходів для учнів з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів та 8 консультацій для батьків щодо захисту прав та інтересів дітей, з питань взаємин батьків з дітьми.

Соціально-психологічною службою системно проводиться розвивальна робота з дітьми різних вікових категорій з метою виховання толерантних взаємостосунків в колективі.  Зокрема, проведення заходів в рамках Тижня толерантності;  інформаційно-просвітницькі заходи з питань протидії булінгу та насильства, практичні заняття «Булінг», заняття «Безпечний інтернет», заходів в рамках Всеукраїнського тижня права,  консультації з питань взаємин батьків з дітьми; консультування класних керівників з психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуацій.

Крім того, класними керівниками проводяться різні форми роботи вирішення проблемних ситуацій з дітьми щодо попередження насильства та булінгу:

– створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході виховних годин та бесід;

– проведення ранкових зустрічей учнів 1-4 класів з метою формування навичок дружніх стосунків;

– тематичні батьківські збори з питань насильства у сім’ї та шкільному середовищі;

– заняття «Безпечний інтернет», «Булінг та його наслідки»;

– перегляд та обговорення відео «Що таке булінг? Поради дітям»;

– бесіди «Різні обличчя булінгу. Правова відповідальність»;

– година відвертих думок «Етнос, гендер, колір шкіри… Ми рівні», «Зупинимо булінг», «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу», «Кібербулінг! Який він?»;

– імітаційна гра «Як бути, якщо тебе ображають?»;

– перегляд презентацій «Небезпека сексуального насильства», «16 днів проти насильства. Стоп булінг!», «Булінг в школі. Як його розпізнати», «Кібербулінг або агресія в інтернеті. Способи розпізнання і захист дитини;

– бесіда «Що треба робити, щоб світ став добрішим»;

– психологічна гра «Мої права та обов’язки» (7-і);

– виховні години «Що псує стосунки між людьми»  «Протидія булінгу», «Безпечна школа» (1-11-і), «Як не стати жертвою насильства?» (5-8); «Сексуальне рабство та торгівля людьми в 21 ст.», «Життя без насильства», «Людина – дар, а не товар», «Конвенція ООН про права дитини» (9-11), «Толерантне ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями» (1-11);

– урок толерантності до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями ;

– виставка малюнків учнів  на тему: «Зупини насильство – захисти себе!»;

– заняття з профілактики насильства «У колі друзів»;

До Міжнародного дня з прав людини у закладі відбулася зустріч з інспектором СЮП ВП Самбірського РВП ГУНП у Львівській області капітаном поліції Ольгою Бучковською.

З педагогічним колективом закладу системно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з питань запобігання і протидії булінгу, в тому числі у координації із службою у справах дітей.   В закладі впроваджуються соціально-психологічні тренінги з командоутворення, спрямовані на розвиток позитивного мікроклімату в колективі.

Вчителі та соціально-психологічна служба закладу тісно взаємодіє щодо профілактики булінгу серед батьківської громадськості. Вивчення сімей, організація батьківського лекторію, розробка пам’яток для батьків, розміщення корисної інформації на сайті закладу, нормативно-правових документів, телефонів довіри на інформаційних стендах та веб-сайті школи для ознайомлення батьківської громадськості з питанням протидії булінгу, встановлено анонімну скриньку довіри.

Таким чином, комплекс заходів щодо профілактики та протидії булінгу дозволяє створити в  ОЗЗСО І-ІІІ ступенів м. Хирів  безпечний навчальний, виховний та психологічний простір для всіх учасників освітнього процесу, результатами якого вважаємо створення безпечного освітнього середовища. Завдяки тісній співпраці  педагогів, соціально-психологічної служби з батьківською громадськістю та територіальним підрозділом ювенальної превенції, компетентному реагуванню  на можливу агресивну поведінку, жодного звернення щодо булінгу (цькування) чи інших протиправних дій у закладі освіти не зареєстровано за 2023-2024 навчальний рік.

На підставі вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:

  1. Заступнику директора з виховної роботи Турко Т.О.:

1.1. Тримати на постійному контролі питання протидії булінгу та попередження фактів дитячої злочинності та правопорушень.

1.2. Систематично проводити просвітницько-виховну роботу з протидії булінгу (цькування) з усіма учасниками освітнього процесу. 

2. Працівнику соціально – психологічної служби Гунько Л.Р.:

2.1. Продовжити профілактично-просвітницьку, корекційно-розвивальну роботу з учасниками освітнього процесу.

2.2. Активізувати роботу зі створення Шкільної служби порозуміння.

           3. Класним керівникам 1-11 класів:

3.1. Урізноманітнювати форми організації роботи щодо підвищення рівня педагогічної компетентності батьків з питань протидії булінгу.

3.2. Активізувати роботу, спрямовану на формування в дітей позитивної мотивації на дотримання принципів здорового способу життя як дієвого засобу протиправної поведінки здобувачів освіти, духовності, моральної культури, толерантної поведінки, уміння жити в громадянському суспільстві.

3.3. Контролювати виконання здобувачами освіти Правил поведінки у закладі.

3.4. Продовжити проведення спортивних та інтелектуальних змагань, квестів командного типу, що сприятимуть нейтралізації їх гіперактивності та зняттю агресії.

4. Педагогу-організатору Горун О.Є. підтримувати діяльність органів учнівського самоврядування, сприяти організації продуктивної поза урочної діяльності учнів, спрямованої на духовний, інтелектуальний, фізичний розвиток здобувачів освіти, самоствердження особистості та її соціалізації.

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор ____________________ Марія ВОЙТОВИЧ

З наказом ознайомлені:

___________      ____________ Тетяна ТУРКО

___________      ____________ Ліля ГУНЬКО

___________      ____________ Ольга ГОРУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *